Genç Sahne Tiyatro Festivali

Son Başvuru: 10 Nisan 2012


İSTANBUL

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ

“6. Genç Sahne” TİYATRO FESTİVALİ

 

4 - 14 Mayıs 2012

Son Başvuru : 10 Nisan 2012

Bahçelievler ‘Yeni Sahne’

 

 

Bahçelievler Belediyesi’nin 6 yıldır aralıksız olarak düzenlediği “Genç Sahne Tiyatro Festivali” bu yıl 4 - 14 Mayıs tarihlerinde Bahçelievler Belediyesi - Yeni Sahne de gerçekleşecek. Ulusal nitelikli festival; Profesyonel, Amatör, Üniversite Topluluklarını ağırlayacak.

Genç Sahne Tiyatro Festivali bu yıl “Bahar Sahnesi” sloganı ile yola çıkıyor.

Bahçelievler Belediyesi’nin 10 gün boyunca ev sahipliği yapacağı festival, gençlerin sahnelerdeki varlığına tanık olmayı ve izleyiciyi genç sanatçılarla ve sanatçı adaylarıyla buluşturmayı hedefliyor. Ayrıca zor şartlara rağmen ayakta durmaya çalışan genç sanatçılara bir teşekkür niteliğinde olacak olan bu organizasyonda, gençlere "genç sahneyle" kendini tanıtma imkânı sunulması da amaçlanmaktadır.

 Birbirinden farklı yerli ve yabancı metinlerle, izleyiciye değişik lezzetler tattıracağına inanılan "Genç Sahne" Tiyatro Festivali’nin profesyonel ve amatör genç tiyatrocular için de tanışma imkânı olacağı düşünülmektedir.

 Katılımın ve gösterimlerin ücretsiz olacağı festival, Bahçelievler Belediyesi'nin, son yıllarda tiyatroya verdiği desteğin devamı niteliğinde olan bir kültür hizmetidir.

 
Katılım koşulları için tıklayınız 
Başvuru formu için tıklayınız

İletişim

 

Telefon : 0212 441 98 93

E – Posta : [email protected]

İnternet :  www.gencsahne.com


twitter.com/gencsahne
facebook.com/gencsahne
[email protected]

Proje Sorumlusu :

Kerem Yılmaz