Grup Gündoğarken

11 Mart Pazar Saat 20.00'de Yeni Sahne'de..En Güzel Şarkılarıyla bizlerle..


 
Tiyatro çalışmalarına Ferhan Şensoy'un İçinden Tramvay Geçen Şarkı, Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatro'sunun sahneledigi Aşağı Yukarı, Gereği Düşünüldü ve Hangi Yüzle isimli oyunların müziklerini yaparak ve sahnede icra ederek devam ettiren Gündoğarken, İstanbul'un seçkin gece klüplerinde müzik çalışmalarını sürdürdüler. 1989 yılında Olacak O Kadar komedi programının jeneriğini yaptılar ve programda birkaç kez konuk oyuncu olarak bulundular.
Türkiye'nin çeşitli illerinde konserler veren "Grup Gündoğarken" Türkiye'yi Malezya ve Mısır'da temsil etmiştir.
1986 yılında ilk albümleri Bir Yaz Daha Bitiyor çıktı. Bu albüm özellikle Bir Yaz Daha Bitiyor, Sen Benim Şarkılarımsın ve Sarmaş Dolaş şarkılarıyla beğeni topladı.
1988 Eurovision Türkiye Elemelerine, daha sonra Yaz Bulutları albümüne koyacakları Resimler şarkısıyla katıldılar ve finale kalmalarına karşın Türkiye'yi temsile hak kazanamadılar.
1989 yılında Bir Günlük Aşk adlı 3. albümleri çıktı. Bu albümde Bahar Oldum, Hayallerimi Bırak, Güneş Buluta Girdi ve Yol Aldım Sevdalardan şarkıları çok beğenildi. Ama grup asıl çıkışını 1992'de çıkan Ankara'dan Abim Geldi albümüyle yaptı. Albümden Gibi Gibiyim, Beni Aldatma ve albüme ismini veren Ankara'dan Abim Geldi şarkıları çok beğenildi.
1994 yılında müzik çalışmalarını birlikte sürdürmeye ara verdiler. Bu arada grubun üyesi Burhan Şeşen, 1996 yılında ilk solo albümü Bir Düş Gördüm'ü çıkardı. 2004 yılında bunu 1, 2, 3... Tıp albümü izledi.
1998 yılında best of albümleri olan Mest Of Gündoğarkeni çıkardılar.Albüme ilave ettikleri Rüzgar (Bana Esmeyi Anlat) şarkısı çok beğenildi ve Sen Benim Şarkılarımsın şarkısı 2.kez tekrar hit olmuştur.
2000 yılının Ocak ayında İstanbul-Atina-İstanbul çıktı. Albümde bulunan Ellerimde Çiçekler şarkısı çok beğenildi. Fakat bu albüm (İstanbul-Atina-İstanbul albümü) yeterli ilgiyi görmedi.Bu yüzden Grup, 8 sene müziğe ve albüm çalışmalarına ara vermiştir. Fakat bazen konserlere çıkmışlardır.
2008 yılına gelindiğinde Hayat Bu adlı 8.albümleri çıkar. Fakat bu albüm de yeterli ilgiyi görmemiştir. Grubun ilk 2 albümü aynı yıl 2 CD olarak birlikte yeniden basılmıştır.
Grubun ve Türk Pop Müziği'nin "amcası" olan İlhan Şeşen, ilk solo albümünü 1994 yılında "Aşk Haklı" adıyla çıkardı. Ocak 2002'deki "Neler Oluyor Bize" adlı albümüyle büyük bir ilgi gördü. Mayıs 2003'te "Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyliyeyim" ve Mart 2005 'deki "Aşk Yalan" albümlerinin ardından İlhan Şeşen'in son albümü "2006" ise Temmuz 2006'da raflardaki yerini almıştır.
İlhan Şeşen, ayrıca 1971 yılında Kavga isimli bir 45'lik çıkarmış ve 1973-1983 arası serbest avukatlık yapmıştır ve TRT1'de yayınlanan Mühürlü Güller ve Cesur Kuşku , ATV'de yayınlanan Aliye,Kanal D'de yayınlanan 'Annem' dizilerinde rol almıştır.
 
11 Mart Pazar Saat: 20.00 - Yer: Bahçelievler - Yeni Sahne